INFINITI QX50: SUV klasy premium z debiutującymi pionierskimi technologiami i oparty na zupełnie nowej platformie.

0
Showing 1 of 5

Nowy INFINITI QX50 to najbardziej wyrafinowane i dopracowane INFINITI w historii. Jest średniej wielkości SUV-em klasy premium, wykorzystującym jako pierwszy na świecie kilka najnowszych technologii, wyróżniający się designem i cechujący niezrównaną przestronnością wnętrza. A wszystko to w oparciu o zupełnie nową platformę.

„QX50 to najważniejszy samochód, jaki kiedykolwiek wprowadziliśmy na rynek. Uosabia on wszystko to, co marka uważa za swe atrybuty – piękny design, ultranowoczesne technologie i znakomite osiągi. Jako średniej wielkości SUV premium jest właściwym samochodem we właściwym czasie, w tym jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku na świecie.”

Christian Meunier, wiceprezes INFINITI

Zdjęcie szpiegowskie

VC-Turbo – pierwszy na świecie seryjny silnik o zmiennym stopniu sprężania

„Technologia zmiennego stopnia sprężania w komorze spalania to przełom w konstruowaniu silników. QX50 napędzany naszą jednostką VC-Turbo to pierwszy seryjny samochód w historii, który daje kierowcy możliwość zmiany charakteru silnika na żądanie, ustanawiając tym samym nowe standardy możliwości jednostki napędowej.”

Christian Meunier, wiceprezes INFINITI

Silnik VC-Turbo to pierwszy na świecie seryjny silnik o zmiennym stopniu sprężania, który dostosowuje się do potrzeb lub żądań kierowcy. Jego wprowadzenie oznacza przełom w konstruowaniu silników spalania wewnętrznego. Dwulitrowy VC-Turbo dostosowuje swój stopień sprężania tak, by optymalizować moc i wydajność. Łączy w sobie moc benzynowej dwulitrowej jednostki turbodoładowanej z momentem obrotowym i wydajnością czterocylindrowego silnika wysokoprężnego. Jest kuszącą alternatywą wobec diesli oraz wyzwaniem dla opinii, że tylko konstrukcje hybrydowe i wysokoprężne potrafią być jednocześnie oszczędne i wytwarzać wysoki moment obrotowy.

Share.

About Author

Leave A Reply

Wprowadź CAPTCHA - chcemy wiedzieć, że nie jesteś botem *