Niels Langeveld, kierowca zespołu Baporo Motorsport, wygrał w imponującym stylu dwa wyścigi na legendarnym torze Paul Ricard. W miniony weekend zwycięzca startował z 10 pozycji, a na mecie pojawił się niemal 5 sekund przed Julienem Briche. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęła Lucile Cypriano.

Za nami wyjątkowo intensywny weekend i dwa ekscytujące wyścigi. Dzięki pokazowi umiejętności Nielsa Langevelda, widzowie i miłośnicy motoryzacji przy torze Paul Ricard nie mogli narzekać na brak emocji. Świetna i dynamiczna jazda kierowcy pozwoliła mu wyjść na prowadzenie pomimo dość odległej pozycji startowej. Po udanym występie, Holender został nowym liderem klasyfikacji generalnej, jednak po piętach wciąż depcze mu Stian Paulsen z zaledwie 3-punktową stratą.

W klasyfikacji generalnej Niels Lanngeveld prowadzi ze 108 punktami. Tuż za nim z wynikiem 105 punktów znajduje się Stian Paulsen (Stian Paulsen Racing). Podium uzupełnia Mikel Azcona (PCR Sport) z dorobkiem 92 punktów. W kategorii Ladies Trophy niezmiennie prowadzi Lucile Cypriano (50 punktów).

– Nie mogłem prosić o więcej. Udało mi się zwyciężyć w dwóch wyjściach, to niesamowite. Mimo odległej, dziesiątej pozycji udało nam się wyjechać na prowadzenie. Miałem wrażenie, że mój samochód lata! Chciałabym podziękować mojemu zespołowi za ogrom wykonanej pracy – komentował Niels Lanngeveld.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi z pierwszego podium na Paul Ricard. Znalazły się na nim dwa samochody z teamu JBS Competition, co jest ogromnym powodem do satysfakcji. Pozostaje nam kontynuować ciężką pracę i skupić się nad konfiguracją samochodu przed wyścigiem we Włoszech – mówi Julien Briche.

Kolejny start SEAT Leon Eurocup odbędzie się 16 i 17 lipca na włoskim torze Mugello