BMW i3 we flocie Ambasady Niemiec w Polsce

0
Ambasada Niemiec w Warszawie i konsulat w Krakowie dołączyły do grona placówek dyplomatycznych, które włączyły do swoich flot samochody bezemisyjne.

 

Na mocy umowy zawartej z BMW Group Polska warszawskie oraz krakowskie przedstawicielstwa dyplomatyczne Republiki Federalnej Niemiec będą korzystać z najpopularniejszego samochodu elektrycznego w Polsce – BMW i3.

„Dzięki współpracy z BMW Group Polska staliśmy się pierwszą ambasadą w Warszawie, która postawiła na elektryfikację swojej floty. Konsulat Generalny w Krakowie od niedawna również korzysta z BMW i3. Jesteśmy dumni, że możemy w ten sposób popularyzować mobilność przyszłości, dodatkowo z korzyścią dla środowiska” – powiedział Rolf Nikel, Ambasador Niemiec w Polsce.

BMW i3 zakupione przez Ambasadę Niemiec w Warszawie jest wyposażone w akumulator o pojemności 94Ah, który pozwala na przejechanie do 200 km korzystając z napędu elektrycznego. Model produkowany przez BMW to symbol samochodu w pełni zgodnego z ideą zrównoważonego rozwoju – od projektu, przez wykonanie, aż po codzienną eksploatację. W jego produkcji wykorzystuje się materiały z recyclingu, a jako pojazd w pełni elektryczny nie emituje spalin ani zanieczyszczeń.

Na terenie ambasady zostanie również zainstalowana stacja ładowania typu Wallbox. Ładowanie baterii tego modelu za pomocą prądu zmiennego do poziomu 80% trwa niecałe trzy godziny, natomiast skorzystanie z szybkiej ładowarki skraca ten czas do około 40 min.

BMW i3 to najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w Polsce, dowodzący, że tego typu auto klasy premium może być niezawodnym i wygodnym środkiem transportu w miastach. Po pierwszej połowie 2017 roku BMW i3 zajmuje pozycję lidera w segmencie z 40% udziałem w rynku.

Share.

About Author

Leave A Reply

Wprowadź CAPTCHA - chcemy wiedzieć, że nie jesteś botem *